Privalumai gyventi Šilalėje

 • Šeimai, vaikams pritaikyta infrastruktūra: čia rasite vieną moderniausių Žemaitijoje baseinų, vienintelę regione slidinėjimo trasą, atnaujintus stadionus, žaidimų ir sporto aikšteles, žaliuojančius parkus, puikias erdves laisvalaikiui ir poilsiui su vaikais bei maloniems pasivaikščiojimams gryname ore unikaliose istorinėse vietose.
 • Šilalė jau daugelį metų yra viena saugiausių savivaldybių Lietuvoje – nusikalstamumo lygis labai mažas. Beje, dalį miesto stebi kameros.
 • Šilalė atvykstančiųjų giriama už išskirtinę švarą ir tvarką.
 • Trečdalį Šilalės rajono teritorijos užima miškai, todėl grynas oras – garantuotas.
 • Gera kelių infrastruktūra: nėra kamščių, puikus susisiekimas su seniūnijomis, tvarkomi kaimo keliai ir gatvės.
 • Šilalės mieste į darbą galėsite eiti pėsčiomis ar važiuoti dviračiu.
 • Kamščius ir važiuojant į darbą sugaištą laiką galėsite iškeisti į laiką su šeima ar pomėgiams. Sutaupysite vidutiniškai 365 valandas, o t. y., apie 15 dienų per metus.
 • Tai – kompaktiškas miestas, kuriame įstaigas skiria iki 20 min. kelio pėsčiomis arba iki 5 min. automobiliu.
 • Nedideli atstumai padės sutaupyti lėšų kurui.
 • Aktyvus ir dinamiškas kultūrinis, meno ir sporto gyvenimas. Visame rajone vyksta daug renginių, dauguma jų yra nemokami.
 • Šilalės rajono kavinėse ir viešose maitinimo įstaigose valgysite apie 10-20 proc. pigiau nei didžiuosiuose miestuose.
 • Šilalės rajone yra vienos mažesnių šilumos kainų Lietuvoje.

Įgyvendinti, vykdomi ir planuojami projektai

Sunku nepastebėti, kad kraštas nuolat gražėja ir modernėja: išplėsta sporto, laisvalaikio ir turizmo, kelių bei gatvių, vandens tiekimo ir nuotekų infrastruktūra, atnaujinti seniūnijų pastatai, bendruomenių namai, laisvalaikio salės ir kiti viešosios paskirties pastatai.

Siekiant, kad Šilalės rajonas taptų patrauklesniu ne tik čia gyvenantiems, bet ir atvykstantiems, pastatyta Šilalės autobusų stotis su prekybos centru NORFA. Aplink prekybos centrą įrengta 76 vietų automobilių stovėjimo aikštelė, taip pat sutvarkyta aplinka, apšvietimas nuo pastato fasado, įrengta neregių vedimo sistema. Šalia autobusų stoties įrengtos 4 vietos autobusams, 8 vietos automobiliams, 5 taksi vietos.

2017 metų pabaigoje pasirašyta sutartis dėl Šilalės lopšelio-darželio „Žiogelis“ plėtros. Įgyvendinant sutartį, 2019 m. planuojama pastatyti 5 grupių darželio priestatą, kuris sumažins laukiančiųjų eiles, užtikrins geresnį darželio paslaugų prieinamumą ir palengvins jaunų šeimų gyvenimą Šilalėje.

2017 m. pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Lietuvos kariuomene dėl Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos bataliono Pajūrio miestelyje steigimo. Šis batalionas bus vienas iš Motorizuotos pėstininkų brigados „Žemaitija“ karinių vienetų. Naujas karinis dalinys prisidės prie rajono ekonomikos klestėjimo ir darbo vietų kūrimo. Numatoma, kad batalione dirbs 60 karininkų, 265 puskarininkiai ir eiliniai, 200 šauktinių, aptarnaujantis personalas.

Dar vienas svarbus projektas – „Kraštovaizdžio formavimas Šilalės mieste“. Įgyvendinant projektą, aplink visą Šilalės tvenkinį įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai Bendruomenių parke, atnaujintos maudyklos, įrengtas apšvietimas, dviračių stovai, suoliukai, šiukšliadėžės, taip pat įrengta alpinariumo zona, vabalų nameliai, pasodinti įvairias erdves formuojantys augalai, akcentiniai ir dekoratyviai želdiniai. Šis atnaujintas parkas iš karto tapo šilališkių pamėgta lankoma vieta, kuri pritaikyta pasivaikščiojimams ir aktyviam sportui.

Vienas iš ateities projektų – Šilalės miesto pėsčiųjų ir dviračių tilto per tvenkinį statybos. Planuojama, kad šis 100 metrų ilgio tiltas sujungs Vasario 16-osios gatvę su Bendruomenių parku ir taps miesto traukos vieta. Numatoma, kad ant tilto bus įrengta poilsio aikštelė su suoliukais, pavėsinė, apšvietimas ir informacinės lentelės.

Planuojama atnaujinti Šilalės Dariaus ir Girėno skverą. Tikimasi, kad iš pagrindų atnaujinus parką, miesto centras taps poilsio, pasivaikščiojimų ir renginių erdve.

 

 

Numatoma atnaujinti Šilalės kultūros centro pastatą, kuris taps modernia, šiuolaikiška kultūros vieta ir miesto akcentu.

 

Planuojama atstatyti žydų sinagogą Kaltinėnuose ir išsaugoti šį istorinį pastatą bei pritaikyti jį kultūros ir turizmo reikmėms.

 

Edukacija

Šilalės rajone veikia 5 gimnazijos (Šilalės Simono Gaudėšiaus, Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus, Laukuvos Norberto Vėliaus, Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio, Pajūrio Stanislovo Biržiškio), 1 Suaugusiųjų mokykla, 1 Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazija, 4 mokyklos (Upynos Stasio Girėno, Obelyno, Pajūralio, Kvėdarnos Prano Liatuko), 2 neformaliojo švietimo įstaigos (Meno mokykla, Sporto mokykla), 1 Švietimo pagalbos tarnyba bei 5 darželiai (Šilalės lopšelis-darželis „Žiogelis“, darželiai Kaltinėnuose, Kvėdarnoje, Laukuvoje ir Pajūryje), į kuriuos priėmimas vykdomas internetu.

Iškilus klausimams dėl vaikų integracijos į mokyklą, kreipkitės el. paštu  globali@silale.lt.

251

- tiek vaikų lanko Šilalės lopšelį-darželį „Žiogelis“.

3476

- tiek mokinių (įskaitant ir suaugusiųjų mokyklą (199)) mokosi Šilalės rajono savivaldybės ugdymo įstaigose.

5000

- tokią sumą 2017 m. Savivaldybė skyrė gabiems moksleiviams ir studentams skatinti.

Neformalus ugdymas ir užklasinė veikla

Mūsų tikslas – išugdyti perspektyvius šilališkius, todėl rajono vaikams siūlome įsitraukti į naujas veiklas. Mokiniai čia gali dalyvauti tokiose neformaliojo vaikų švietimo programose kaip plaukimo pamokos, šiuolaikinis šokis, sveikos gyvensenos įgūdžių formavimas ir skatinimas, informacinių technologijų ugdymas, startuolių kūrimas ir kt. Visas programas rasite čia.

Realizuoti save galima ir mokyklose veikiančiose sporto, šokio, dainavimo, žurnalistų, menininkų, robotikos ir  kituose būreliuose.

892

- tiek vaikų (25 proc. rajono mokinių) vasario–birželio mėnesiais lankė neformaliojo švietimo būrelius.

95 622

- tiek lėšų iš Europos Sąjungos struktūrinio fondo skiriama neformaliojo vaikų švietimo programoms Šilalės rajone.

25

- tiek nevyriausybinių jaunimo organizacijų veikia Šilalės rajone.

Jaunimo erdvės

Šilalės atviras jaunimo centras „Pulsas“ – jaunimo erdvė, kurioje kiekvienas turiningai praleis laisvalaikį, susiras naujų pažinčių, žais stalo, komandinius ir judriuosius žaidimus. Tai erdvė, kurioje vykdomas atviras darbas su jaunimu, teikiamos neformalaus ugdymo socialinės, pedagoginės ir psichologinės paslaugos. Čia kviečiami įvairių sričių specialistai, kurie išmokys Jūsų atžalas juos dominančių veiklų, organizuojamos įvairios teminės veiklos – filmų vakarai ar proginės šventės.

Veikia ir kitos jaunimo erdvės ir centrai – Šilalės viešosios bibliotekos interaktyvi edukacinė-terapinė jaunimo erdvė, edukacinė erdvė jaunimui „Vilkiukų klubas“ Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijoje ir Jaunimo darbo centras Šilalės Darbo biržoje.

Stovyklos

Tarptautinės etnokultūrinės stovyklos tikslas – plėtoti vaikų socializacijos galimybes per vasaros atostogas, įtraukiant į aktyvią etnokultūrinę veiklą.

Sveikatingumo ugdymo stovykloje būsite skatinami pajusti laisvės džiaugsmą, kurį teikia sveikas gyvenimo būdas, raginami atsiriboti nuo įtampos, mokomi sveikai maitintis, taisyklingai judėti.

Rajone veikia kitos stovyklos, finansuojamos pagal Šilalės rajono savivaldybės vaikų ir jaunimo vasaros poilsio stovyklų programą, organizuojami Medvėgalio ir Bilionių piliakalnio archeologiniai tyrimai, kuriuose dalyvauja studentai, mokiniai ir bendruomenių nariai.

Nekilnojamas turtas

Šilalėje galite susikurti jaukius namus. Savo svajonę įsigyti nuosavą būstą ar namą paversti realia galėsite pradėję paieškas jau dabar. Norite įsigyti būstą? Spauskite čia!

Socialinis saugumas

Šilalės rajone stengiamasi padėti kiekvienam, kuriam reikia pagalbos: skurstantiems, gausioms šeimoms, senyvo amžiaus žmonėms, neįgaliesiems. Tam veikia skirtingos socialinės įstaigos, kurios teikia įvairias socialines paslaugas: nuo specialistų konsultacijų, priežiūros namuose iki aprūpinimo būtiniausiais daiktais. Gyvenantys sunkiau gali gauti piniginę socialinę paramą, socialinę pašalpą už būsto šildymą ar vandenį, vienkartines išmokas vaikui. Daugiau informacijos rasite Šilalės savivaldybės puslapyje.

Galvoji apie grįžimą į Lietuvą? Sužinok, kokie yra pirmieji žingsniai sugrįžus Renkuosi Lietuvą puslapyje.

Socialinės įstaigos

 • Šilalės rajono socialinių paslaugų namai teikia socialinės globos, slaugos ir kitas socialines paslaugas. Šie namai koordinuoja Vaikų dienos centrą Laukuvoje.
 • Pajūrio vaikų globos namai užtikrina globojamam ar laikinai globos namuose apgyvendintam vaikui socialinę globą.
 • Kvėdarnos ir Kaltinėnų parapijos senelių globos namuose prižiūrimi senyvo amžiaus žmonės ir neįgalieji.
 • Nevyriausybinės neįgaliųjų įstaigos: Šilalės krašto neįgaliųjų sąjunga, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Šilalės filialas, Šilalės sutrikusios psichikos žmonių globos bendrija, Šilalės kurčiųjų draugija.
 • Šilalės parapijos „Caritas“ savanoriai rūpinasi vargstančiaisiais.
 • Koordinacinis centras „Gilė“ teikia teisinę, psichologinę pagalbą nuo smurto nukentėjusiems, krizę išgyvenantiems asmenims, socialinės rizikos šeimoms. Šis centras koordinuoja Bijotų vaikų dienos centrą, kuris rūpinasi vaikų iš Bijotų ir aplinkinių seniūnijų užimtumu.

Sveikata

VšĮ Šilalės rajono ligoninėje suteikiamos stacionarinės, antrinio lygio ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros ir dienos stacionaro paslaugos, atliekami laboratoriniai tyrimai, konsultuoja iš kitų Lietuvos miestų atvažiuojantys gydytojai. Svarbu nepamiršti, jog atvykstant pas gydytoją, būtina turėti šeimos gydytojo siuntimą. Užsiregistruoti nemokamai konsultacijai galite ir internetu www.sergu.lt

23

- tiek sveikatos priežiūros įstaigų ir medicinos punktų Šilalės r. suteikia galimybę gauti greitesnį aptarnavimą.

Sveika gyvensena

Domitės sveika gyvensena? Tuomet jums patiks tai, ką siūlo Šilalės rajono visuomenės sveikatos biuras. Tokie nemokami užsiėmimai kaip aerobika, šiaurietiškas ėjimas, joga, muzikos terapija, psichologo konsultacijos, įvairios paskaitos ar mokymai rengiami visame rajone.

 

281

- tiek sausio-birželio mėn. biuras organizavo renginių, kuriuose dalyvavo 5183 gyventojai.

Laisvalaikis

Šilalės rajone galima turiningai leisti laisvalaikį. Išskirtinis kraštovaizdis, žaliuojantys parkai, sutvarkytos rekreacinės ir poilsio vietos kviečia gamtos malonumams bei maloniems pasivaikščiojimams gryname ore. Atnaujinti stadionai, sporto aikštynai, lauko treniruoklių zonos, modernus baseinas ir sutvarkytos kitos sporto erdvės suteikia galimybę žaisti krepšinį, futbolą, lauko tenisą, bėgioti, plaukti ir užsiimti kita sveikos gyvensenos veikla. Šilalės rajone taip pat vyksta daug nemokamų renginių, kuriuose galima leisti laiką su šeima.

13

- tiek vaikų žaidimų aikštelių įrengta Šilalės rajone.

7

- tiek Šilalės rajone yra sutvarkytų parkų.

7

- tiek pėsčiųjų ir dviračių takų yra Šilalės rajone.

Sportas

Šilalė – rajonas, kuriame gyvena sportiški savo, vaikų ir artimųjų sveikata besirūpinantys žmonės. Tai rajonas, užauginęs tokius žymius sportininkus kaip krepšininkai Marijonas Petravičius ir Lukas Lekavičius, dviratininkas Ramūnas Navardauskas, motokrosininkas Nerimantas Jucius, irkluotoja Donata (Vištartaitė) Karalienė, stalo tenisininkas Tomas Mikutis, galiūnas Karolis Aleksandravičius ir kt.

Sporto mokykla 

Šilalės sporto mokykla organizuoja tiek įvairias mokyklų žaidynes, tiek varžybas, skirtas vaikams ir suaugusiems. Mokyklos treneriai vykdo tokių sporto šakų kaip futbolo, krepšinio, lengvosios atletikos, orientavimosi, dviračių sporto, stalo teniso, sunkiosios atletikos, tinklinio, rankinio ir sveikatingumo grupės užsiėmimus. Sporto mokykla administruoja Šilalės sporto ir laisvalaikio centro veiklą, ugdo jaunuosius plaukikus, įgyvendina įvairias sveikatinimo programas baseine.

Sporto klubai

Šilalės rajone veikia ne vienas sporto klubas, pelnęs aukštų sportinių pasiekimų. Futbolo klubas „Šilalė“ 2017 m. tapo Lietuvos futbolo federacijos III lygos nugalėtoju. Krepšinio klubas „Lūšis“ rungtyniauja RKL Žemaitijos grupėje. Veiklos ras ir kitų sporto šakų entuziastai, nes rajone veikia Šilalės rajono dviračių sporto klubas „Kvėdarna“, Laukuvos stalo teniso klubas, sporto, laisvalaikio ir pomėgių klubas „Žingsnis link savęs“, dviračių, automobilių sporto klubai ir kt. (iš viso 12).

Šilalės baseinas

Šilalės sporto mokykla administruoja ir moderniausio Žemaitijos regiono baseino veiklą. Čia įrengtas 25 m ilgio keturių takų baseinas, pirčių kompleksas, vandens atrakcionų zona, masažinis baseinas, sūkurinė vonia, persirengimo kabinos, tualetai, kavinukė. Baseino teikiamus malonumus ir naudą spėjo pajusti ir kitų rajonų žmonės. Tiek vaikai, tiek senjorai lanko plaukimo pamokas ir kitus vandens užsiėmimus.

Stadionai

Džiaugiamės, jog modernizuota Šilalės miesto stadiono infrastruktūra: įrengtos persirengimo kabinos, kabinetas treneriams, bendri dušai, 500 vietų žiūrovų tribūna, bėgimo takai, futbolo aikštelė, šuolio į tolį, disko bei kūjo metimo sektoriai. Stadionas aprūpintas sportiniu inventoriumi: barjerais, startukais, elektronine laiko fiksavimo sistema. Taip pat atnaujinti stadionai Kvėdarnoje, Laukuvoje, Pajūryje ir Kaltinėnuose.

100 000

- tiek lankytojų apsilankė nuo baseino atidarymo 2015 m.

37

- tiek sporto krepšinio aikštelių galima rasti Šilalės rajone.

7

- tiek lauko treniruoklių aikštelių įrengta Šilalės rajone.

Kultūra

Šilalės viešoji biblioteka

Tai moderni, šiuolaikiška vieta, kurioje rasite ne tik knygų, bet galėsite dalyvauti nemokamuose renginiuose ir parodų atidarymuose. Be to, čia veikia mažasis 3D kino teatras, kuriuo pasimėgauti gali tiek vaikai, tiek suaugę. Svarbu paminėti ir Šilalėje taip pamėgtus protų mūšius, kuriuos bibliotekos darbuotojai organizuoja jau septynerius metus. Dalyvauti juose tiesiog būtina!

23

– tiek bibliotekos kaimo filialų veikia Šilalės rajone.

5

– tiek knygų namelių veikia Šilalės rajone.

175 000

– maždaug tiek knygų sudaro bibliotekos ir jos filialų fondą.

Šilalės kultūros centras

Šis centras puoselėja mėgėjų meną ir etnokultūrą, organizuoja įvairias šventes ir renginius. Čia vyksta filmų peržiūros, Lietuvos atlikėjų koncertai ir įvairūs spektakliai. Norite ne tik stebėti, bet ir dalyvauti kultūrinėje veikloje? Tuomet prisijunkite prie dainavimo, teatro ar šokio grupės.

450

– tiek žiūrovų talpina Kultūros centro didžioji salė.

17

– tiek kultūros namų ir laisvalaikio salių yra Šilalės rajone.

24

– tiek meno kolektyvų veikia Kultūros centre.

Bendruomeninė veikla ir savanorystė

Bendruomeninė veikla ir savanorystė padeda ne tik susirasti bendraminčių ir įsilieti į vietos gyvenimą, bet ir suteikia galimybę užsiimti socialiai atsakinga veikla.

Aktyvų ir turiningą laisvalaikio praleidimo būdą padės užtikrinti rajono bendruomenės, kurių čia net 41.

Trečiojo amžiaus universitete gali mokytis vyresnio ir pensinio amžiaus žmonės. Šio universiteto tikslas – padėti prisitaikyti prie visuomenės pokyčių, skatinant saviraišką, veiklumą, aktyvų gyvenimą, mokymąsi visą gyvenimą. Daugiau nei 200 lankytojų mokosi net 7 grupėse: Šilalėje, Kaltinėnuose, Laukuvoje, Pajūryje, Kvėdarnoje, Upynoje ir Bijotuose.

Savanoriauti galima Šilalės kultūros centre, Šilalės lopšelyje-darželyje „Žiogelis“, Šilalės socialinių paslaugų namuose, VšĮ Šilalės rajono ligoninėje, jaunimo asociacijoje Šilalėje „Apskritasis stalas“, Bijotų vaikų dienos centre, kurį kuruoja koordinacinis centras „Gilė“.

Tradiciniai renginiai Šilalės rajone