Šilalės rajonas pasirengęs draugiškai priimti siekiančius kurti savo verslą ir kurti darbo vietas. Čia palanku ūkininkauti, kurti smulkiuosius ir vidutinio dydžio verslus. Daugiausiai dirbančiųjų yra žemės ūkio, transporto priemonių remonto, prekybos, statybų, grožio srityse. Per 2017 m. Šilalės rajone įregistruota 1 828 bedarbiai, iš jų įdarbinti 1 112 asmenų. Nedarbo lygis siekė 6,8 proc.

Nuolat gerinama infrastruktūra: tvarkomi keliai ir gatvės, viešosios paskirties pastatai ir viešosios erdvės, tiesiami dviračių takai, atnaujinami sporto, laisvalaikio ir turizmo objektai. Todėl didėja šiuolaikiškų apgyvendinimo ir maitinimo vietų, kultūrinio laisvalaikio organizavimo, turizmo, sveikatinimo ir kitų naujų paslaugų poreikis. Dar šiais metais Pajūrio miestelyje įsikurs naujas karinis padalinys – artilerijos batalionas, todėl minėtų paslaugų poreikis tik augs.

Taigi, savo darbo vietą Šilalės rajone gali atrasti ir Tu.

583

- tiek žmonių Šilalės rajone įdarbinta nuo 2018 metų pradžios.

88

- tiek laisvų darbo vietų buvo 2018 metų birželio mėnesį.

578,8

- toks yra vidutinis atlyginimas (bruto) Šilalės rajone.

Apie laisvas darbo vietas Šilalės rajone nuolat skelbia Darbo birža.

Darbo galimybių gali pasidairyti ir „Work in Lithuania“ puslapyje. Tai vieta, kur susitinka sėkmingai šalyje veikiančios užsienio bendrovės ir potencialūs darbuotojai, dalijamasi aktualiomis naujienomis, o nusprendusieji grįžti randa ne tik darbo pasiūlymų, bet ir naudingos praktinės informacijos sklandžiam persikėlimui į Lietuvą.

Kurk savo verslą

Kad verslą būtų kurti lengviau, pasinaudok rėmimu ir lengvatomis.

Šilalės rajono savivaldybė vykdo Verslo plėtros programą ir finansiškai remia vietos verslininkus įrangai ar priemonėms įsigyti, įmonių įregistravimo išlaidoms, naujų darbo vietų  sukūrimo išlaidoms padengti ir pan. 2017 metais 14 smulkiems ir vidutinio verslo subjektams skirta 12 tūkst. eurų. Daugiau informacijos čia.

Šilalės rajone įsigyjant verslo liudijimus taikomos lengvatos nuo 25 iki 50 proc. Lengvatą gali gauti sulaukę pensinio amžiaus, neįgalieji, registruoti Darbo biržoje, vieniši tėvai, auginantys vaiką iki 18 metų, mokiniai, studentai ir kt.

795

- tiek 2017 m. Šilalės rajone savo veiklą vykdė juridinių asmenų (uždarosios akcinės bendrovės, individualios įmonės, asociacijos, mažosios bendrijos ir kt.).

508

- tiek 2017 metais buvo dirbančiųjų pagal verslo liudijimą.

10 000

- tokią sumą lengvatų per pastaruosius ketverius metus Šilalės rajono savivaldybė suteikė įsigyjant verslo liudijimus.

Turite minčių, bet nežinote nuo ko pradėti verslą?

VšĮ „Versli Lietuva“ padalinys Tauragėje „Spiečius“ suteiks žinių apie verslo įkūrimą, patars, kur gauti leidimus, licencijas, pakonsultuos verslo vykdymo, mokesčių ir kitais klausimais. Drąsiai kreipkis, nes čia dirba šilališkė Vaida!   

Didžiausios įmonės Šilalės rajone

UAB „Šilalės mediena“ yra viena didžiausių Lietuvos medienos perdirbimo įmonių, sėkmingai dirbanti nuo 1998 metų. Čia dirba 175 profesionalūs ir patyrę darbuotojai. Įmonė užsiima statybinės medienos, tarinių lentų, medienos granulių gamyba. Produkciją realizuoja vidaus ir užsienio rinkose. Įmonės metinė apyvarta yra apie 30 milijonų eurų.

UAB ,,Profileksas“ veiklą pradėjo 2000 metais ir tapo viena didžiausių įmonių Lietuvoje, gaminančių plienines stogų ir sienų dangas. Per šį laikotarpį įmonė išplėtė savo veiklą ir šiuo metu specializuojasi plieninių stogų ir sienų bei jų priedų gamyboje, plieninių angarų gamyboje ir statyboje, įvairių metalinių konstrukcijų, modulinių pastatų, konteinerių ir mobiliųjų statinių gamyboje.

 Nuo seno Šilalės rajonas yra žemdirbių kraštas. Čia kuriasi žemės ūkio technika prekiaujančios ir remontuojančios įmonės. Viena tokių – septynerius metus veikiantis  žemės ūkio kooperatyvas „Šilalės Agro“.

 

UAB „Kvėdarsta“  yra viena didžiausių statybos bendrovių Tauragės regione. Pagrindinė įmonės veiklos sritis yra gyvenamųjų namų, viešojo naudojimo, komercinės ir kitos paskirties statinių statyba ir remontas. Bendrovė taip pat stato ir remontuoja tiltus, kelius, atlieka aplinkos tvarkymo darbus, montuoja lauko vandentiekius, kanalizacijos sistemas.

Logistikos, tarptautinių pervežimų, nekilnojamo turto nuoma ir kita veikla užsiimanti bendrovė „Rivona“ yra pagrindinė „Norfos“ prekybos sistemos tiekėja. UAB „Rivona“ tiekia tiek lietuviškas, tiek užsienietiškas prekes Lietuvos rinkai. Bendrovė įveža maisto ir pramonines prekes iš beveik visų Europos Sąjungos šalių, Rusijos, Kinijos, Tailando, Šri Lankos, Argentinos, Brazilijos.

LTP Texdan Group yra danų kapitalų įmonė, užsiimanti baldų užvalkalų, minkštų baldų dalių ir baldų gamyba, eksportuojanti savo produkciją į Skandinavijos šalis, Vokietiją, Didžiąją Britaniją. Pagrindinė būstinė yra Kėdainiuose. Šilalėje įkurtas vienas iš įmonės filialų, kuriame bus gaminami užvalkalai IKEA sofoms apvilkti, vykdomas audinių sandėliavimas ir prekių logistika po visą pasaulį.

 

UAB „Jozita“ yra degalinių tinklas Lietuvoje, siūlantis vienas mažiausių degalų kainų, užsiimantis dujų balionų pristatymu visoje šalyje, teikiantis automobilinių dujų įrangų, variklių, važiuoklių ir padangų remonto, elektros sistemų gedimų šalinimo ir kitas paslaugas.