Aktyviam poilsiui ir laisvalaikiui

Žygiai baidarėmis

Mėgstantiems vandens pramogas ir aktyvų laisvalaikį Šilalės rajonas gali pasiūlyti smagių vandens pramogų – žygį baidarėmis vienomis vaizdingiausiomis  upėmis Lietuvoje – Jūra ir Akmena.

Šilalės baseinas

Čia įrengtas 25 metrų ilgio keturių takų baseinas, pirčių kompleksas, masažinis baseinas, sūkurinė vonia, persirengimo kabinos, tualetai, kavinukė. Pajuskite baseino teikiamus malonumus ir pramogas!

Pažintiniai takai

Išsiilgusius natūralios gamtos, gaivaus oro ir ramybės kviečia Aukštagirės pažintinis pėsčiųjų ir dviračių takas (23 km), Paršežerio pėsčiųjų pažintinis takas (apie 14 km) ir kt.

Aukštagirės slidinėjimo trasa

Vienintelė profesionaliai įrengta slidinėjimo zona Tauragės regione. Čia veikia penkios įvairaus sudėtingumo trasos, kurių ilgis siekia iki 420 metrų.

Lankytinos vietos Šilalės rajone

Šilalė – piliakalnių kraštas

Jų čia net 34 – daugiausiai Vakarų Lietuvoje. Medvėgalis yra iškiliausias ir aukščiausias Žemaitijos piliakalnis. Dėmesio verti ir Bilionių, Indijos, Pilių (Kaltinėnų), Pagrybio piliakalniai.

Išskirtinės bažnyčios

Šilalės kraštas garsėja bažnyčiomis, ypač medinėmis, su unikalia architektūra. Daugelis žavisi analogų neturinčia Drungeliškės „koplyčia koplyčioje“,  Girdiškės Švč. Mergelės Marijos Snieginės bažnyčia bei Šilalės Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčia su 60 m bokštu.

Unikalūs muziejai

Galite aplankyti 5 unikalius muziejus: pirmąjį Lietuvoje muziejų – Dionizo Poškos Baublius, „Lituanikos“ lakūno Stasio Girėno, kalbininko Kazimiero Jauniaus tėviškes-muziejus, Upynos liaudies amatų ir Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejus.

Paminklų ir kryžių gausa

Didkiemio seniūnijoje yra įrengta vienintelė partizanų žeminė rajone, atnaujinta Tremtinių aikštė Pajūrio miestelyje, Šilalės mieste pastatytas pirmasis Lietuvoje Kovo 11-ajai skirtas paminklas „Laisvės šauklys“, Laukuvoje stovi tremtinės, gydytojos, rašytojos ir atsiminimų knygos „Lietuviai prie Laptevų jūros“ autorės Dalios Grinkevičiūtės namas, o pakelės kryžių ir koplytėlių gausa garsina rajoną visoje šalyje.

Rekreacinės ir laisvalaikio zonos

Šilalės krašte rasite sutvarkytų poilsio erdvių. Tai – Pajūrio rekreacinė zona, poilsiavietė prie Paršežerio ežero, Šilalės miesto tvenkinio pakrantė su fontano panorama, Kelpšaičių parkas, Šilalės miesto pušynas ir kt.

Kaimo turizmas

Kadangi Šilalės rajono susisiekimo infrastruktūra išplėtota, taigi aplankyti norimus objektus – labai paprasta. Sparčiai besiplečiantis kaimo turizmas siūlo įvairovę pramogų, maitinimą ir nakvynę. 

Tik Šilalės krašte

Šilalė – pirmasis Lietuvos patriotų miestas

Šį pavadinimą miestas gavo po pergalės LRT laidoje „Lietuvos patriotai“. Čia galima ne tik pasivaikščioti jaukiomis gatvelėmis, bet ir pasigrožėti Šilalės Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčia, tvenkinyje esančiu fontanu, apžiūrėti kitus objektus.

Pirmasis Kovo 11-ajai skirtas paminklas

Lygiai prieš 20 metų Šilalės miesto centre pastatytas pirmasis Lietuvoje Kovo 11-ajai skirtas paminklas „Laisvės šauklys“. Stilizuotas šaulys primena angelą, kuris pučia trimitą ir kviečia prisiminti 1990 metais iškovotą laisvę.

Seniausias ir mažiausias Lietuvos muziejus

Daugiau nei 200 metų istoriją skaičiuojantį ir analogų Europoje neturintį Baublių muziejų tūkstantmečio ąžuolo kamiene įkūrė bajoras, rašytojas, žymiosios poemos „Mužikas Žemaičių ir Lietuvos“ autorius Dionizas Poška.

Vienas aukščiausių Lietuvos kryžių

Kaltinėnuose stovintis Tautos Prisikėlimo kryžius yra vienas ryškiausių Dvasingumo parko akcentų, kurio aukštis – net 19 m. Nuo šios vietos atsiveria įspūdinga panorama.

Girdiškės bažnyčia su unikaliais altoriais

Girdiškės šventovei vienintelei šalyje suteiktas Švč. Mergelės Marijos Snieginės titulas, kuris yra kilęs net iš IV amžiaus. Tokį pat vardą turi ir viena iš trijų seniausių krikščioniškų bažnyčių pasaulyje – Švč. Mergelės Marijos Snieginės bazilika Romoje. Girdiškės bažnyčios viduje prieš 90 metų įrengti išskirtiniai ąžuoliniai altoriai – vieninteliai tokie Lietuvoje.

Viduramžių takas pelkėje

Sietuvos kūlgrinda – akmenimis grįstas slaptas kelias pelkėje. Šiuo slaptu povandeniniu taku naudojosi, kaip manoma, senovės žemaičiai, kovodami su priešais (apie XIII-XIV a.). Beje, ši kūlgrinda yra vienintelė Lietuvoje dar naudojama ir pritaikyta lankymui. Tai išties puiki pramoga visai šeimai.

Aukštagirės apžvalgos bokštas

Šis 15 metrų bokštas traukia turistus dėl atsiveriančių visai Žemaitijai būdingų vaizdų. Nuo jo matyti Medvėgalis, tolumoje esantis Bilionių kaimas ir už jo esantys tvenkiniai, miškingos vietovės.

Daugiau informacijos apie Šilalės rajono lankytinas vietas, apgyvendinimą ir maitinimo įstaigas rasite
Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejaus interneto puslapyje.